Teatr czy kino?

Jak myślicie, czy malarstwo można traktować jako relaks, czy bardziej ciężką pracę, której trzeba poświęcać kilka godzin dziennie? Dla hobbystów malowanie obrazów z pewnością sprawia frajdę, natomiast jeśli mielibyśmy zająć się tym profesjonalnie i zawodowo, to malarstwo byłoby dla nas wielką harówką. 

kino czy teatr

Warto więc zrobić sobie przerwę od malowania i wybrać inną formę sztuki, np. teatr lub kino. 

W malarstwie często pojawiał się motyw kina lub teatru. Wielu słynnych malarzy, np. Edward Hopper przedstawiał w swoich obrazach scenerie związane właśnie z kinem.

Dla wielu artystów kino lub teatr stało się inspiracją do tworzenia. Warto tu dodać, że jedną z najstarszych miejsc jest właśnie teatr, gdzie można na żywo obejrzeć grę aktorską konkretnych aktorów.

Teatr – widowisko pełne emocji

Teatr jest formą improwizacji, gdzie aktorzy fundują nam niezapomniane emocje. Moim zdaniem, lepszą opcją jest oglądanie czegoś na żywo, niż na ekranach. Podobnie jest z koncertami. Inaczej przeżywamy spotkanie z artystami, z którymi mamy bliższy lub dalszy kontakt fizyczny, niż mielibyśmy oglądać koncert w telewizji lub w jakichkolwiek aplikacjach w telefonie.

Warto też dodać, że podczas oglądania widowiska w teatrze jesteśmy bardziej skupieni na samej fabule, niż mielibyśmy oglądać film w kinie. W teatrze zawsze coś się dzieje, podziwiamy scenografię i zachowania aktorów. Ciężko jest po prostu tutaj zasnąć.

W teatrze zwracamy uwagę również na ubiór, gestykulację i mimikę aktorów. Widzimy całą postać aktora, a nie zbliżenia lub szczegóły, jak w przypadku filmu. Kształtujemy sobie o nich opinię. Każdy spektakl pobudza nas do wyobraźni.

Nie każdy lubi chodzić do teatru. Jest to miejsce trochę wymagające, bo należy zadbać o odpowiedni ubiór i wydać więcej pieniędzy na bilet, niż w przypadku seansu w kinie. Nie ma tu efektów specjalnych, niektóre sceny wymagają trochę skupienia, aby zrozumieć sens całej fabuły.

Ludzie zazwyczaj lubią oglądać epizody z życia wzięte, dlatego najlepiej aby scena miała miejsce gdzieś w domu, pracy, na ulicy, itp. W teatrze możęmy jedynie sobie to zobrazować w głowie nawet jeśli scenografia będzie perfekcyjnie przygotowana.

Kino, czyli wygodna forma rozrywki

Kino jest wygodną formą rozrywki. Możemy tutaj ubrać się tak jak chcemy i w dodatku bilety są tańsze w przeciwieństwie do teatru. Tutaj możemy spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi lub rodziną. Co więcej, możemy obejrzeć zwiastun przedpremierowy i określić, czy nas ten film zainteresuje. Po za tym, kino daje większe możliwości co do wyboru filmu.

W kinie można oglądać kryminały, horrory, komedie, filmy romantyczno-komediowe a także animowane filmy dla dzieci. Kino kieruje widza do określonego miejsca, podaje scenerię „na tacy” i nie wymaga od widza jakiegoś szczególnego myślenia. Nie trzeba tutaj wykazać się szczególną błyskotliwością, jak w przypadku teatru. Dodatkowo są różne efekty specjalne, np. dźwiękowe lub 3D, które przynoszą nam więcej rozrywki.

Kino jest o tyle fajnym rozwiązaniem, że możemy chodzić na seanse o tej porze, o której nam pasuje. Jeżeli więc potrzebujemy chwili, aby się odprężyć i odstresować, to możemy pójść do kina nawet o godz. 21.00.

Jeżeli zastanawiasz się, co najlepiej wybrać – kino czy teatr, to odpowiedz sobie na pytanie, jakie są Twoje zainteresowania. Sprawdź listę seansów, które będą realizowane w kinie lub repertuar spektakli w teatrze. Warto jednak być i w kinie i w teatrze, aby zadbać o swój wewnętrzny rozwój. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *