Cienkopisy SAKURA Pigma Micron – test i opinie

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie cienkopisom Pigma Micron od japońskiego producenta Sakura. Takich cienkopisów używam już kilka miesięcy, odkąd spodobały mi się rysunki typu lineart. Taka technika jest naprawdę wciągająca i 90% moich ostatnich rysunków w sketchbookach, to właśnie rysunki cienkopisami!

Tutaj możecie obejrzeć odcinek o cienkopisach Sakura Pigma Micron:

Cienkopisy Sakura Pigma Micron 

cienkopisy sakura pigma micronW sklepach dla plastyków możecie kupić takie cienkopisy w zestawach lub na sztuki. Podoba mi się to, że na zewnętrznej obudowie cienkopisy mają numerację i kolor tuszu, który znajduje się w środku. Pamiętam, że nie podobał mi się design tych cienkopisów, szczególnie kiedy pierwszy raz ich zobaczyłam. Kolor zewnętrzny cienkopisów nie zachwyca, no ale w kocu nie ocenia się książki po okładce.  🙂

Cienkopisy miały bardzo dobre opinie w internecie, a sklepy internetowe piszą. że są to produkty profesjonalne z których korzysta nie jeden artysta. Przeczytałam też, że cienkopisy Pigma Micron posiadają tusz Archival, który jest bardzo dobrze napigmentowany i wodoodporny. Dzięki takim właściwościom może służyć na długo.

Po za tym znalazłam też informacje, że tusz w takich cienkopisach jest nietoksyczny i przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia.

Profesjonalne pisaki Pigma Micron 

cienkopisy pigma micr

Możecie się spotkać z różną numeracją cienkopisów” 003,004,01,02,03,04,08. Jedna sztuka kosztuje ok. 7- 8 zł, chociaż są okazje cenowe, podczas których kupicie taki cienkopis za ok 6 zł. Cienkopisy testuję od ok. pół roku i przyznam, że wykonałam sporo rysunków.

Do tej pory wypisuje mi się najcieńszy z cienkopisów o numeracji 005, reszta dalej pięknie pisze. Cienkopisy można wykorzystać
nie tylko do rysunków, ale do kaligrafii, komiksów, kolorowych rysunków, mangi, itp.

Warto dodać. że pisałam cienkopisami także na kartce z rysunkiem kredkami. Cienkopisy dawały radę i nie ślizgały się nawet na kilku warstwach kredek. Tusz generalnie nie przebija kartki, więc można spokojnie pisać nawet po najcieńszych podkładach.

Do tej pory miałam styczność z biurowymi, szkolnymi cienkopisami i miałam lekkie uprzedzenie do tego typu produktów. Tanie cienkopisy zazwyczaj szybko mi się wypisywały i cieszyłam się nimi max. 2 miesiące. Tutaj jest inaczej i jeśli szukasz solidnych cienkopisów, to myślę , że Pigma Micron Ci się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *