Cienkopisy Sakura Pigma MICRON – test i recenzja

Kto lubi rysunki pisakami? Dawno nie rysowałam czegoś bez koloru, dlatego dzisiaj po raz pierwszy przetestowałam cienkopisy Sakura Pigma MICRON. Czym różnią się od cienkopisów Stabilo?

Czarne cienkopisy Sakura

cienkopisy sakuraSakura to japoński producent pisaków, markerów, żelopisów, cienkopisów, itp. Miłośnicy mangi zapewne kojarzą tą markę. Słyszałam pozytywne opinie o tym producencie. Źródła internetowe piszą, że tusz od Sakury jest światłotrwały, wodoodporny oraz ma bardzo dobrą pigmentację. 

Postanowiłam więc wypróbować 4 sztuki czarnych cienkopisów o różnej grubości: cienkopis nr 0,05 posiada grubość 0,2 mmm, cienkopis 03 – grubość 0,35 mm, cienkopis 05 – grubość 0,45 mmm oraz cienkopis 0,8 – 0,5 mmm. 

Jeśli chcesz także przetestować cienkopisy Sakura Pigma MICRON lub ponownie kupić taki pisak, to kliknij TUTAJ.

Cienkopisy mają nasadki  z klipsem i na każdej nasadce znajduje się numer cienkopisu. Numery są wydrukowane dużą, fioletową czcionką, więc nie ma opcji, aby pomylić cienkopisy podczas rysowania. Dodatkowo na końcówkach cienkopisów także widoczny jest ich kolor. 

czarne cienkopisy sakura pigma micron

Generalnie zewnętrzna obudowa cienkopisów bardzo mi się podoba. Łatwo można zdjąć nasadkę, a dodatkowo każdy długopis jest czytelny.

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to smutny kolor obudowy. Ten beżowo-szary kolor nie przypadł do mojego gustu. Ale skoro tego typu pisaki wykorzystują projektanci lub wybitni rysownicy, to pewnie taki design miał być. Jednak to nie wygląd zewnętrzny ma znaczenie. 🙂

Jeśli chodzi o cenę takich cienkopisów, to kupiłam je za ok. 7 zł za sztukę. Zachęcam Cię do korzystania ze sklepów internetowych dla artystów i porównania sobie cen. 🙂 

Rysunek cienkopisami Sakura

rysunek cienkopisami sakura pigma micron

Jestem mile zaskoczona pracą z tymi cienkopisami. Pigmentacja jest rzeczywiście bardzo dobra. Podczas rysowania linia jest cały czas ciągła, nie ma tu zahamowań w pigmentacji jak to bywa przy cienkopisach za 2 zł. 🙂

Ważne jest też to, że w zależności pod jakim kątem rysuję, to cienkopis daje taki sam efekt. Cienkopisy testowałam na papierze Canson o gramaturze 90 g/m2 i nie było prześwitów na drugiej stronie. Myślę, że takimi cienkopisami można prezycyjnie wykonać każdy rysunek.

Bardzo podoba mi się to, że producent zaoferował kilka grubości linii z tej samej serii. Cienkopisy Sakura Pigma Micron posiadają sześć rozmiarów: 005, 01, 02, 03, 05 oraz 08. Dzięki temu można rysować cieńsze lub grubsze kontury, cieniować, zaznaczać szczegóły. Takie dodatkowe opcje zapewniają lepszy efekt w rysunku. 🙂

Moim pierwszym rysunkiem przy wykorzystaniu cienkopisów były pióra. Użyłam do tego cienkopisów 005 oraz 03. Wciągnęłam się w temat, dlatego potem narysowałam kwiaty. Rysunki nie zajęły mi zbyt wiele czasu, a bardzo mi się podobają. 

Po przetestowaniu produktu, cienkopisy nabrały nowego znaczenia. Praca z nimi bardzo mi się spodobała. Narysowałam już chyba 10 kartek ilustracji w sketchbooku i mogłabym jeszcze więcej.

W porównaniu do Stabilo są one bardzo wysokiej jakości. Cienkopisy Stabilo kosztują ok 2 zł. Za 10 zł będziesz ich mieć 5 sztuk, natomiast jeden cienkopis Sakura kosztuje 7 zł.

Mimo wszystko, lepiej jest mieć jeden, ulubiony cienkopis i lubić nim rysować, niż kilka cienkopisów, które leżą w szufladzie i czekają na swoją kolej. 🙂

czy warto kupić cienkopisy sakura pigma micron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *