Co można wykorzystać do dekoracji w technice decoupage?

Najtrudniejsze są zawsze początki. Nie da się ukryć, że większość osób, które zaczęły przygodę z decoupagem wciągają się niesamowicie i chcą tworzyć więcej i lepiej. O ile na początku warto zacząć od surowego drewna, które jest po prostu najłatwiejsze do nauki, z czasem warto sięgnąć po przedmioty z innych materiałów. Decoupage to technika, którą możemy użyć prawie na wszystkim, nadając przedmiotom niepowtarzalny charakter.

Na jakich materiałach można zrobić decoupage?

Drewno

Jak już wyżej wspomniałam to podstawa, od której zaczynamy. Co nie znaczy, że ze wzrostem naszych umiejętności ten materiał nie będzie stanowił dla nas wyzwania! Wystarczy zajrzeć na stronę bazarek-deco.com.pl, żeby przekonać się jak dużo przedmiotów o najróżniejszych kształtach możemy ozdobić. Aniołki do decoupage’u mogą być piękną dekoracją w okolicach Bożego Narodzenia, ale nie tylko, znajdziemy tu też specjalne zawieszki, choinki, aby stworzyć niebanalną ozdobę naprawdę będziemy musieli się pogimnastykować.

drewniany anioł do ozdabiania w technice decoupage

Skoro już przećwiczyliśmy pudełka do decoupage, skrzynki, szkatułki, malutkie szafeczki na biżuterię, możemy przerzucić się na większe przedmioty. Drewniany zegar, a nawet komoda to pole do popisu! Dzięki technice decoupage stworzymy unikatowy przedmiot, który będzie wyróżniał się w naszym domu. Gwarantuję, że każdy będzie zdumiony i zachwycony efektem! Szukając dobrych przedmiotów z drewna zawsze zaglądam na Bazarek Deco. Znajdę tutaj nie tylko podstawowe pudełka, skrzynki, ramki, ale też wiele produktów, które mnie inspirują do pracy. Budki dla ptaków, zawieszki, ogromny wybór kolczyków do samodzielnego ozdobienia.

Szkło i ceramika

Te materiały wymagają od nas większych umiejętności, ale odwdzięczają się efektem wow. Ceramika jest łatwiejsza przy pracy. Szkło wymaga od nas wprawy i ogromu cierpliwości. Początek z tymi materiałami na pewno nie będzie prosty, ale efekty jakie można uzyskać na tych materiałach w technice decoupage są zachwycające. Przezroczyste szkło w połączeniu z bogatą wyobraźnią, zmysłem artystycznym i umiejętnościami pozawala stworzyć prawdziwe perełki. Butelki, kubki, świeczniki, a nawet talerze, czy doniczki mogą mieć dzięki Wam niepowtarzalny charakter.

Metal

Pewnie wśród produktów, z których korzystamy na co dzień, kojarzyć nam się będzie jedynie z puszkami albo zakrętkami do słoików. Decoupage pomoże nadać puszkom drugie życie albo zapewni wyjątkowe zamknięcie słoika, ale czemu nie? Puszki mogą służyć nam wtórnie jako pojemniki, na długopisy, pędzle itp. A może by tak pokusić się o ozdobienie ramy od damki po babci? To byłby dopiero unikalny rower!

Tworzywa sztuczne

Plastik, styropian, wszystkie przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych także możemy ozdobić z pomocą techniki decoupage. Dzięki temu, że ozdoba będzie wykonana na przeźroczystej powierzchni nie będzie wyglądać gorzej niż na szkle, a mamy pewność, że jest „upadkoodporna”. W styropianie specjalnie wykonywane są figurki jak aniołki, zajączki, koniki, serduszka, wybór jest ogromny, możemy samodzielnie stworzyć dekoracje na każdą okazję. Stare kalosze nadające się już tylko do wyrzucenia? Nie rób tego! Dzięki tej technice mają szansę na ponowne wykorzystanie, zamień je w niebanalne donice. Może się wydawać dziwne, ale naprawdę warto spróbować.

Karton

W sklepach internetowych z materiałami do decoupage znajdziemy mnóstwo kartonowych figurek, pudełek, stojaków. Musimy jednak przy tym materiale być ostrożni z użyciem wody. Często dostępne są notatniki z kartonową okładką, ale równie dobrze możemy odpowiednio przygotować każdą oprawę zeszytu do takiej dekoracji.

Różności

Decoupage można zastosować prawie na każdym materiale. Świece ozdobione tą techniką zyskają na oryginalności. Ale możesz ozdobić także materiał, słomkowy kapelusz, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i mieć odpowiednią dozę cierpliwości przy pracy. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, jednak naprawdę warto się postarać! Możliwości ograniczone są tylko naszą wyobraźnią, bo umiejętności jesteśmy w stanie zdobyć, trzeba po prostu ćwiczyć. Nie bójmy się popełniać błędy w decoupage`u.

bazarek deco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *