Elsa – jak narysować? Rysunek krok po kroku

Dzisiejszy artykuł dedykowany jest dla małych miłośniczek Krainy Lodu, które pragną narysować jedyną w swoim rodzaju Elsę. 🙂 Pokażę Ci najprostszy i najszybszy sposób jak krok po kroku naszkicować tę postać.  Nie musisz mieć wielkiego talentu, aby zrobić taki rysunek. Rysować możesz na dowolnym formacie.

Do rysunku będą Ci potrzebne kredki (dowolne), ołówek, temperówka i gumka do ścierania. Jeśli masz, to przygotuj także cienkopisy lub mazaki

Elsa – jak narysować?

elsa rysunek krok po kroku

W pierwszym kroku zatemperuj sobie ołówek i kredki. Im bardziej naostrzysz sobie narzędzia, tym lepiej.

Zacznij szkicować lekko twarz, a następnie włosy i resztę ciała. Możesz zaznaczyć sobie cienkie linie na twarzy po to, aby wymierzyć dobrze proporcje (aby oko nie było za duże, nos za wysoko względem ust, itp.).

Pamiętaj, aby nie dociskać mocno ołówka, bo potem ciężko będzie Ci wymazać błędy gumką.  🙂

Jeśli chcesz, możesz zmienić fryzurę Elsy, np. narysować warkocz po prawej stronie lub dodać więcej kosmyków opadających na czoło.

Zwróć uwagę na szczegóły – moja Elsa ma spinkę w kształcie śnieżynki, więc naszkicuj też to, co Ci się podoba. 🙂 

 

 

Rysunek kredkami krok po kroku

elsa rysunek krok po kroku

Kolejny etap, to kolorowanie Elsy. Do kolorowania mogą przydać się każde kredki: świecowe, ołówkowe lub pastele.

Ja w pierwszej kolejności zaczęłam od malowania twarzy. Pokolorowałam lekko twarz, szyję i dekolt Elsy, a następnie zajęłam się rysunkiem oczu.

Tutaj masz również szerokie pole do popisu, ponieważ możesz stworzyć make-up Elsy według własnej wyobraźni. A więc namaluj ją tak, jak Ci się podoba. 🙂

Jasnym brązem lub kredką o kolorze ciemnej pomarańczy możesz podkreślić policzki Elsy. Górną wargę ust pokoloruj na ciemny kolor, zaś dolną – na jaśniejszy. Dzięki takiej tonacji uzyskasz realistyczny efekt.

Koloruj kredkami lekko, ale nakładaj na siebie kolejne warstwy kredek. Twoja Elsa będzie wtedy jeszcze piękniejsza 🙂 

Następnie pokoloruj włosy. Wybierz co najmniej dwa rodzaje kredek. Ja wybrałam żółty, jasny brąz i pomarańczowy. Pokoloruj włosy najpierw na żółty kolor. W niektórych miejscach (np. przy czole) lekko zacieniuj ciemniejszą kredką, np. brązową. 

Dodawanie szczegółów 

elsa rysunek krok po kroku

W końcowym etapie Twojej pracy wybierz dowolne cienkopisy, mazaki lub markery. Mogą przydać się także zwykłe długopisy.

Jeśli zostały Ci wyraźne ślady ołówka lub jakieś niedoskonałości po kredkach, to wymaż je gumką. 🙂

Wykonaj obrys oczu Elsy czarnym kolorem tak, aby podkreślić ich kształt. Dorysuj rzęsy. Cienkopisami możesz również wykonać obrys całej postaci. 

Jeśli posiadasz inne pisaki, np. niebieskie lub żółte, to możesz również ich wykorzystać np. do rysunku sukienki. Im więcej dodasz koloru, tym rysunek będzie ciekawszy. Pamiętaj tylko, że ani długopisów, ani markerów raczej nie da się dobrze wymazać. Chyba, że masz przeznaczoną do tego specjalną gumkę do ścierania (ale i tak dają one słabe efekty). 

elsa rysunek krok po kroku

Mam nadzieję, że teraz już będziesz wiedziała jak narysować Elsę z Krainy Lodu. 🙂 

Jeśli podobają Ci się takie rysunki, to możesz ich narysować więcej, a potem stworzyć własną kolekcję np. w sketchbooku, zeszycie albo zwykłym bloku rysunkowym.

Dla dziewczyn, które uwielbiają modę, polecam rysować Elsę w całości w różnych kreacjach, natomiast dla dziewczyn, które uwielbiają malować oczy, twarz usta (makijaż), to polecam rysować portrety Elsy.

Jeśli już skończyłaś rysunek Elsy, to koniecznie zrób zdjęcie i pokaż swój efekt. Mile widziany komentarz 🙂

Elsa – jak narysować? Rysunek krok po kroku
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *