Farby akrylowe Madisi – czy warto kupować?


Farby akrylowe Madisi zaliczają się to tańszych farb, ale wcale nie oznacza, że posiadają złą jakość. Pierwszy raz spotkałam się z nimi na kursie malarstwa i dzisiaj podzielę się swoją opinią na ich temat. Farby Madisi nie są widoczne w Internecie, tzn. nigdy ich wcześniej nie zauważyłam sklepach internetowych. Mimo, że Madisi, Phoenix i Marie’s łączy jedna wspólna cecha – Made in China – to w tej trójce pierwsze miejsce zajmuje niewątpliwie farby Madisi. Jest to bardzo dobra opcja dla osób początkujących.

Czy warto kupować farby akrylowe Madisi?

Farby madisiNie wiem, na jakim jesteś poziomie z malarstwa, ale pamiętaj, że warto posiadać w pudełku tańszy zestaw farb chociażby do ćwiczeń albo mieszania kolorów. Akryle Madisi mają bogatą gamę barw, więc nie musisz mieszać zbyt wiele kolorów na palecie.

Nie marnujesz wiele pieniędzy, bo tak naprawdę cena wszystkich farb akrylowych Madisi zaczyna się od 4,50 zł (w sklepach internetowych) za tubkę o pojemności 75 ml.  Ja akurat kupiłam zestaw 19 kolorów Madisi w sklepie stacjonarnym w Lublinie. Jedna tubka kosztowała mnie średnio ponad 5 zł. Z tego co pamiętam, to nie wszystkie kolory w sklepie stacjonarnym miały tę samą cenę, więc zwracaj na to uwagę przy kupowaniu farb. 

Cena a jakość farb akrylowych Madisi

Tak, jak wcześniej wspomniałam – farby akrylowe firmy Madisi nie należą do najdroższych. Testowałam farby Maries’ w zestawie. Z racji tego, że Marie’s nie miał bogatej gamy kolorów w dużych tubach, to później zaczęłam korzystać z farb Phoenix. Farby Phoenix nie mają dobrego krycia, są rzadkie i ciężko się je rozprowadza na płótnie. Madisi, choć tanie jak barszcz, mają swoje mocne strony:

 • gęstsze, niż farby akrylowe Marie’s i Phoenix,
 • łatwo się je rozprowadza na płótnie,
 • mają lepsze krycie, niż farby Marie’s i Phoenix,
 • mają lepszą pigmentację,
 • mają szeroką gamę kolorów,
 • mają dużą pojemność w stosunku do ceny (75 ml). 

Farby akrylowe Madisi posiadają również jaskrawe, żywe kolory, które przy zmieszaniu z innymi farbami, nadają ocieplony efekt. 

Dobre farby akrylowe – dobre rozwiązanie dla początkujących

Jakie wybrać farby akryloweCzasami ciężko jest znaleźć dobre farby w przystępnej cenie. Jeśli malowanie obrazów chcesz potraktować jako naukę, to nie inwestuj na start w drogie narzędzia.

Każdy specjalista może Ci powiedzieć, że z czasem kolory obrazów blakną, warstwa farby może gdzieś odstawać. Takie rzeczy dzieją się tylko dlatego, że nie dobraliśmy odpowiednich farb albo nie zabezpieczyliśmy dobrze obrazu.

Mimo to, myślę, że stosowanie tanich farb wcale nie oznacza, że zmarnujemy swój obraz. Mój najstarszy obraz malowany był farbami plakatowymi w 2010 r. Nie jest zawerniksowany i wisiał na ścianie ok 2 lata. Nie zauważyłam, aby obraz stracił na jakości. 🙂

Farby akrylowe Madisi a efekty końcowe

Farby akrylowe Madisi, jak zresztą wszystkie akryle, bardzo szybko schną. Po wyschnięciu mają matową strukturę. W przeciwieństwie do Phoenixa nie musiałam kłaść zbyt wiele warstw farby, aby pozbyć się prześwitów. Obraz, po wyschnięciu, utrzymuje swój pierwotny kolor. Nie ma co zbyt wiele wymagać od chińskiej produkcji, ale przyznam szczerze, że produkt jest godny polecenia. 🙂

Jeśli malowałeś już farbami firmy Madisi, to napisz swoją opinię w komentarzu. 😉

 

Farby akrylowe Madisi – czy warto kupować?
4.3 (86.67%) 6 votes

4 thoughts on “Farby akrylowe Madisi – czy warto kupować?

 • farby są świetne zakupiłam wielki zestaw ok 10 lat temu, wciąż go mam, dziś [2018] zdecydowałam się wyrzucic 3 tubki bo zmieniły strukturę, ale! minęło ponad 8 lat a tubka kosztuje 4.50…
  obrazy maluje zwykle za zamówienie, jeden malowałam w 2012 ale zamawiajacy umarł zanim odebrał obraz więc obraz wisi u mnie w salonie, wygląda identycznie jak po malowaniu, kolory jak nowe, nie pęka (zabezpieczony najtańszym lakierem bezbarwnym z jakiegoś marketu budowlanego co jest mega latwe i mniej toksyczne niż werniks) suma sumarum farby są MEGA i nigdy nie kupie droższych

  • Sylwia, chętnie zobaczę Twój obraz, który wisi w salonie 🙂 Madisi ogólnie bardzo rzadko są spotykane w sklepach internetowych i stacjonarnych (bynajmniej w Lublinie), dlatego cena nie jest zawyżona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *