Kredki Faber-Castell Zamek 48 [TEST I OPINIE]

Kredki Faber-Castell Zamek zostały wyprodukowane z myślą o dzieciach. W sklepach dla artystów można je spotkać w różnych zestawach, w których znajduje się mnóstwo odcieni. Postanowiłam więc przetestować jeden zestaw z nich, a mianowicie zestaw kredek Faber-Castell Zamek 48 kolorów z temperówką.

Nie jest to drogi zestaw, a może okazać się świetną alternatywą dla osób początkujących, którzy szukają tanich rozwiązań w rysunku. Szkolne kredki wcale nie muszą oznaczać, że są kiepskie jakościowo. 

Tutaj możesz obejrzeć video, jak sprawdzają się kredki Faber-Castell Zamek w praktyce:

Kredki Faber-Castell Zamek 48

kredki faber-castell zamek zestaw 48 Zestaw kredek Faber-Castell Zamek posiada 48 kolorów. Na opakowaniu znajdziecie gamę kolorystyczną, wiec będziecie wiedzieć jakie odcienie znajdują się w środku. Są tu odcienie czerwieni, zieleni, koloru niebieskiego, a także kredki w kolorze czarnym i białym. W tym zestawie dołączona była standardowa ręczna temperówka. Każda kredka jest ponumerowana i ma kształt sześciokątny.
Zestaw kosztuje ok 45 zł w sklepach dla plastyków. Na Allegro znalazłam podobny zestaw 48 kredek o kilka złotych mniej. Zastanawia mnie, skąd ta różnica. Czytałam opinie osób, które testowały te kredki i mówiły, że nie należą one do najlepszych, kruszyły się i miały słabą pigmentację.

Opinie trochę mnie zaskoczyły, bo ja uważam inaczej. Być może różnica wynika z wadliwej serii produkcji. A więc suma summarum, proponuję kupować kredki od sprawdzonych sklepów plastycznych lub ze stron producenta. Przepłacimy kilka złotych, ale zakup będzie z rzetelnych źródeł. 

Spójrzcie na dwa zestawy takich samych kredek. Inne napisy i trochę opakowanie się różni. 

Faber Castell-Zamek posiada także zestaw 12 kolorów. Wiadomo, ze im więcej kredek, tym więcej macie możliwości w doborze kolorów. Przyznam szczerze, że jestem zwolenniczką kupowania dużych zestawów, bo lubię mieć wybór. 🙂

Kredki przeznaczone są dla dzieci, ale postanowiłam je przetestować i sprawdzić ich jakość. W końcu producent Faber-Castell cieszy się dobrym uznaniem, więc pomyślałam, że nawet tak tanie i szkolne kredki nie mogą być złe.

Czy szkolnymi kredkami można ładnie rysować?

Na pewno słyszeliście o Polychromosach? Są naprawdę świetnej jakości, ale niestety trochę też kosztują. Myślę, ze skoro niemiecki producent Faber Castel cieszy się dobrą opinią i produkuje kredki dla profesjonalistów, to taki zestaw za 45 zł nie może być kiepski. Nie wiem, jakie wasze są preferencje względem kredek, ale ja lubię, kiedy kredki są miękkie i nie łamią się przy temperowaniu.

zestaw kredek faber-castell zamekKredki akurat w tym zestawie spełniają moje oczekiwania. Kredka zatemperowana w szpic nie kruszy się podczas rysowania, co pozwala zmniejszyć częstotliwość jej strugania – mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi.

W każdym razie na pewno temperowaliście jakieś kredki lub ołówki, które nawet podczas temperowania się łamały. To naprawdę jest irytujące, a czasami już niemotywujące do rysowania. A więc dobre narzędzia do pracy – to podstawa. 🙂

Wracając do jakości kredek, to fajnie rozprowadzają się na kartce papieru. Ja akurat rysowałam papugę w szkicowniku o gramaturze 90 g/m2 i przyznam szczerze, ze kredki bardzo dobrze łączyły się ze sobą. W tym rysunku akurat miałam pole do popisu, bo jedno pióro papugi miało aż trzy kolory, wiec przejścia tonalne jakieś musiałam zrobić.

Dodam jeszcze, że nakładałam w rysunku sporo warstw. Czasami nawet celowo z czystej ciekawości, czy minimum 4 warstwy łączą się ze sobą w sposób płynny. Okazało się, że warstw  kredek możne być nawet kilka, w efekcie czego powstaje jednolity kolor.

Kredki świetnie się ze sobą łączyły, wiec tutaj nie mam żadnych uwag. Myślę, że kredki Faber-Castell Zamek mogą używać nie tylko dzieci, ale także dorośli jako amatorzy  i profesjonaliści. Szczególnie polecam je dla osób początkujących. Na pewno nie zniechęca Cię do tworzenia kolejnych rysunków.

Oczywiście nie maja tak dobrej pigmentacji, jak Polychromosy, ale jak za taka cenę są warte przetestowania.

Tutaj warto też wspomnieć o gumce Faber Castell Perfection, która świetnie wymazuje błędy w rysunku, a także służy do rozjaśniania niektórych, nawet tych najdrobniejszych miejsc w rysunku.

Jeśli wiec szukasz tanich kredek dobrych jakościowo, to ten zestaw może być właśnie dla Ciebie. Tutaj możesz zakupić taki zestaw ze sklepu dla artystów. Jak na szkolne kredki, Faber-Castell Zamek sprawdził się bardzo dobrze. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *