Najlepsze zapowiedzi książkowe na 2019 rok

Prawdziwe perełki, na których wydanie czekamy już od dawna! Przed nami trzy najważniejsze pozycje nadchodzącego roku.

Książki, bestsellery, a może literatura faktu? Wśród naszych faworytów znajdziemy i coś dla młodzieży, i książkę prawdziwego skandalisty, a także spróbujemy zatrzymać czas.

Najnowsze bestsellery książkowe dostępne na www.czytamwszedzie.pl.

Michael Houellebeckq

To będzie już siódma książka tego autora, którego prawdziwe imię i nazwisko to Michael Thomas – francuski pisarz, poeta i autor piosenek i eseista. Sławę przyniosła mu powieść Cząstki elementarne z 1998 roku. Niektórzy przypięli mu łatkę skandalisty

Nowa powieść, zaplanowana na styczeń 2019 roku jest zapowiedzią od wydawnictwa Flammarion. Jej tytuł jest owiany tajemnicą, nie znamy także przyszłej fabuły książki. Prawdopodobnie pisarz poruszy w niej problem katolicyzmu, wsi oraz Moskwy.

Podejrzewamy, że autor, zgodnie z wypowiedzią z stycznia 2017 roku, udzielonej dla Journal de 20 heuers będzie poruszał tematy miłosne. Czy sielankę podmoskiewskiej wsi zakłóci gorący romans?

Na nową książkę musieliśmy długo czekać, bo aż 4 lata. Ostanią powieścią była „Uległość” o islamizacji Francji, o której było głośno we wrzystkich mediach europejskich. Niedługo będziemy mogli zapoznać się z jej ekranizacją.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, J.K. Rowling

Kraina czarodziejów i fantastycznych zwierząt czeka na kontynuację. Jedna z najbardziej znanych i lubianych autorek książek dla dzieci i młodzieży po raz kolejny udowadnia, że czytanie ksiażęk nadal jest w modzie i nie spada!

Seria Fantastycznych zwierząt rozpoczęła się, gdy J.K. Rowlkig skończyła pracę nad czwartym tomem przygód Harrego Pottera. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć są jakoby kopią egzemplarza głównego bohatera, napisanego przez Newta Skamandera.

Książka jest oficjalnie zapisana w liście szkolnych lektur Hogwartu, a jej druga część nie będzie właściwie powieścią, ale scenariuszem, napisanym dla Warner Bros. To nie przeszkodzi fanom, którzy udowodnili przy premierze Harry Potter i przeklęte dziecko żadna forma sztuki nie jest im obca.

Dlaczego czas ucieka, Alan Budrick

Autor powieści Dlaczego czas ucieka jest finalistą jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Stanach Zjednoczonych, próbuje przybliżyć nam pojęcie czasu. W książce odkryjemy, jak działa najdokładniejszy zegar na świecie oraz poszukuje dwudziestej piątej godziny w ciągu dnia.

Co prawda nie jest to… W poszukiwaniu straconego czasu, ale może dzięki tej lekturze znajdziemy go odrobinę więcej?

Źródła:

  1. http://www.domowerewolucje.eu/czy-czytanie-ksiazek-przynosi-korzysci
  2. http://www.hitnhot.pl/jesien-2018-premiery-ksiazek

Najlepsze zapowiedzi książkowe na 2019 rok
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *