Jak namalować obraz krok po kroku? Kurs malarstwa u Valerii Iesalovej

Maluję obrazy na płótnie od kilku lat, więc zdążyłam już zakorzenić się w swoim sposobie malowania. Moja twórczość, choć nieprofesjonalna, z upływem lat się rozwija. Nikt nie urodził się Leonardem da Vinci, więc tylko praktyka czyni z nas mistrza. Postanowiłam więc poszerzyć swoje umiejętności korzystając z kursu malarstwa. 🙂

Kurs malarstwa w Lublinie

Valeriia IeasalovaDzisiaj podzielę się z Wami kilkoma cennymi wskazówkami wziętymi prosto z kursu malarstwa. 

Studio Valerii Ieasolovej mieści się w Lublinie przy al. Warszawskiej 49.  Valeriia jest absolwentką edukacji artystycznej na UMCS i prowadzi kursy malarstwa dla osób w każdej grupie wiekowej.

Jeśli jesteś z Lublina lub okolic, to polecam Ci ten kurs. Valeriia ma duże doświadczenie i bardzo dobre podejście do swoich uczniów. Godziny kursu są dopasowane właściwie dla każdego, bo w dni powszednie możesz zapisać się po szkole albo po pracy, czyli w godz. 14:30- 19.30 lub w sobotę w godz. 9-12.

Jeśli chcesz zobaczyć pracownię, to obejrzyj krótki filmik: 

Tematykę obrazu mogłam wybrać sobie sama – od martwej natury do sztuki współczesnej. Bardzo lubię widoki nad wodą (nie wiem, kiedy mi się ten temat znudzi? 🙂 ), więc nie miałam z tym dylematu. 

Obraz malowałam akrylami Amsterdam i Phoenix na podobraziu 40×60 cm. Jeśli chcesz poznać moją opinię na temat marki tych farb, to kliknij tutaj: Tanie czy drogie farby akrylowe?

Nauka malarstwa

Kilka dni spędzonych nad jednym obrazem sporo mnie nauczyło. Przede wszystkim nie chciałam marnować czas na powielanie ciągle tego samego błędu, a po drugie przestałam marnować płótna na płaskie obrazy. Nie jest łatwo odzwyczaić się od pewnych wyuczonych technik. 

Musisz wiedzieć, że w malarstwie i w rysunku każda wiedza jest przydatna, bo dzięki temu kreujesz swój styl. Kurs malarstwa jest nie tylko dla osób początkujących, ale także dla osób, które potrzebują zaczerpnąć wiedzy z innego źródła. Pamiętaj, że człowiek całe życie się uczy, więc nawet jeśli jesteś profesjonalistą, to warto otworzyć sobie drzwi i doświadczyć czegoś nowego. 🙂

Etapy malowania obrazu  

Podmalówek1. W pierwszym etapie skupiamy się na tworzeniu podmalówka. Podmalówek to pierwsza warstwa farby na płótnie.

Krajobraz zaczynamy od góry podobrazia. Ciemnym tonem szybkim ruchem pędzla zamalowujemy płótno.

Pamiętaj, żeby nie było prześwitów, jeśli Twoje farby słabo kryją, to wykonaj kilka warstw – tak, żeby nie było widać białego płótna.

 

 

Kurs malarstwa Lublin2. Drugi etap jest trochę trudny, ale bardzo ważny. Skupiamy się na kompozycji i szkicu.  Wyznaczamy miejsca wszystkich elementów obrazu, takich jak linia horyzontu, mosty i łódki.

W tym etapie bardzo ważną rolę odgrywa perspektywa. Łódka musi być dopasowana do całości obrazu tak, aby nie straciła realistycznego efektu.

Pamiętaj, żeby szkicować lekko, najlepiej cienkim pędzlem. Podstawowa zasada szkicowania: od ogółu do szczegółu. Zaznaczamy ogólny zarys, a potem kończymy na drobnych szczegółach.

3. W trzecim etapie tworzymy podkład. Nakładamy najciemniejsze odcienie farb. Dzięki czemu w dalszym ciągu uzyskamy kontrasty.

Nakładanie kolejnych warstw powoduje, że obraz nabiera głębszego efektu.

 

 

 

Kurs malarstwa w Lublinie4. W czwartym etapie wyznaczamy plan obrazu i robimy ostatnie poprawki.
Pierwszy plan ma być ciepły i kontrastowy. A następne, dwa plany, mniej kontrastowe i w zimnej barwie.

Na samym końcu naszej pracy dokonujemy nad szczegółami łódki, mostów i odbicia wody.

Aby uzyskać realistyczny efekt przejaśnień na wodzie, zaznaczyć tafle wody albo odbicie światła, użyj suchego pędzla z białą farbą. 

Kurs malarstwa w lublinie

 

Przy malowaniu tego typu obrazów istotne jest dobieranie wielkości pędzla. Musisz wiedzieć, że odpowiednie narzędzia ułatwią Ci pracę i uzyskasz dzięki temu lepsze efekty.

Mam nadzieję, że krótka relacja i tutorial mojego obrazu zainspirował Cię do tworzenia. Jeśli podoba Ci się mój obraz, to zapraszam Cię do komentowania. A jeżeli zainteresował Cię kurs Valerii Iesalovej, to kliknij tutaj:Kurs malarstwa i rysunku w Lublinie. 🙂

 

Jak namalować obraz krok po kroku? Kurs malarstwa u Valerii Iesalovej
4.1 (82.86%) 7 votes

6 thoughts on “Jak namalować obraz krok po kroku? Kurs malarstwa u Valerii Iesalovej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *