Obrazy dekoracyjne do mieszkania – malowane kwiaty

Obrazy dekoracyjne pełnią małą rolę dodatków do mieszkania, jednak to one najbardziej przykuwają wzrok. Zanim kupisz odpowiedni obraz do Twojego domu musisz wiedzieć kilka istotnych rzeczy o: tematyce obrazu, kolorystyce oraz wymiarach. Niektórzy wieszają obrazy metodą prób i błędów, tzn. kupują obraz na oko, a później zdejmują, bo jednak kolor nie pasuje, wymiar, itp. Warto więc przyłożyć się do tego tematu, aby wszystko miało ręce i nogi 🙂

Jeżeli jesteś na etapie dylematu i nie wiesz, co najbardziej będzie pasować na ścianach Twojego pomieszczenia, to najbezpieczniejszym wariantem są KWIATY

Jak znaleźć obrazy dekoracyjne do mieszkania?

kwiaty obrazy

Masz dwie opcje wyboru. Albo pójdziesz do sklepu i wybierzesz coś spośród asortymentu, albo możesz zamówić obraz wg własnego upodobania. Myślę, że druga opcja jest najlepsza, bo możesz mieć to, co chcesz. Nie musisz wybierać gotowego wzorca, tylko wymyślić swój projekt. Po za tym obrazy dekoracyjne ze sklepów są wykonywane maszynowo, a nie ręcznie. Dlatego też obrazy na indywidualne zamówienie są trochę droższe od tych, które znajdują się na półkach w sklepie. 

Na początku musisz wiedzieć, co chcesz mieć na ścianie: kwiaty w wazonie, róże, kwiaty polne, chabry, maki? Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, to kieruj się następującą konfiguracją:

  • kolor ścian – kolor kwiatów (np. szaro-niebieskie ściany do chabrów)
  • kolor ramy obrazu – styl w mieszkaniu (np. szara drewniana ramka do stylu prowansalskiego)
  • kolor tła do koloru dodatków (np. żółte tło do żółtych poduszek dekoracyjnych)

A więc jeśli masz czerwone poduszki lub fotel typu Uszak w salonie, to może warto pomyśleć obrazem zawierające czerwone elementy, np. maki polne? 

Oczywiście dwukolorowy obraz byłby nudny, dlatego można mieszać inne kolory, jednak liczy się kolor przewodni

Malowane kwiaty na płótnie – uniwersalny wzór dla każdego stylu

obrazy dekoracyjne

Kwiaty są tematem uniwersalnym, ponieważ pasują właściwie do każdego stylu: retro, prowansalskiego, nowoczesnego, industrialnego, itp.  Myślę, że w każdym domu znajdzie się miejsce na kwiat. 🙂 Należy tylko dobrać odpowiednią kolorystykę oraz rodzaj kwiatów, aby pasował do pomieszczenia. Do stylu prowansalskiego najlepiej pasują kwiaty łąkowe, a natomiast do stylu industrialnego np. jednoelementowy mocno kontrastowy kwiat. 

Mój najświeższy obraz, to kwiaty polne malowane akrylami na płótnie 40×90 cm. Zależało mi na lekkości, dlatego zdecydowałam się na kwiaty polne: stokrotki, chabry itp. Dodatkowo namalowałam fioletowe bzy dla urozmaicenia kompozycji.

Całość kwiatów włożyłam do szklanego wazonu. Efekt wody w wazonie zrobiłam metodą laserunkową. W tle znalazły się także trawy, listki, itp.

Początkowy plan był taki, że kolory kwiatów miały być jasne i pastelowe, a tło ciemno-żółte. Plan nie wypalił, ponieważ kwiaty na tle ciemnej żółci były niewyraźne i zlewały się ze sobą.

Ostatecznie obraz wyszedł mi kontrastowy, ale generalnie jestem zadowolona z efektu. Najwięcej pracy włożyłam właśnie w malowanie tła, ponieważ chciałam uzyskać efekt przetarcia, dlatego nałożyłam sporo warstw. Malowanie obrazu zajęło mi ok. 4 dni. 

Malowanie kwiatów warto wcześniej poćwiczyć rysunkami na papierze. Malowane kwiaty stały się dla mnie ulubioną tematyką już od dłuższego czasu. Możesz zobaczyć, jak wyglądały moje początki rysowania kwiatów w 2014 r. 🙂 

Kwiaty żywe czy kwiaty obrazy?

obrazy dekoracyjne

Kwiaty żywe na pewno nie są równe kwiatom-obrazom. Kwiaty obrazy nie wymagają pielęgnacji w przeciwieństwie do kwiatów żywych. No i oczywiście kwiatów żywych nie powiesimy na ścianie. 🙂 

Myślę jednak, że celem wszystkich kwiatów jest ożywienie wnętrza. To od Ciebie zależy, czy bardziej preferujesz dekorowanie mieszkania obrazami, czy kwiatami doniczkowymi lub ciętymi. Na pewno jedno drugiego nie wyklucza. 

Przed zakupem lub zamówieniem obrazu pamiętaj, aby:

  • przemyśleć temat obrazu,
  • dobrać kolorystykę,
  • dokładnie wymierzyć obraz (z ramą lub bez),
  • ewentualnie rozważyć grubość i kolor ramy.

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualnym zamówieniem obrazu kwiatów, to zapraszam Cię do kontaktu.

Obrazy dekoracyjne do mieszkania – malowane kwiaty
5 (100%) 6 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *