Obrazy dekoracyjne w stylu prowansalskim, retro i vintage do salonu

Dzisiejsza notka będzie dla fanów antyków, którzy lubią dekorować swoje wnętrze obrazami w stylu retro, vintage lub w stylu prowansalskim. W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji do dekoracji salonu bądź kuchni, ale warto przemyśleć, co dokładnie powiesić na ścianie.

Obrazy i obrazki prowansalskie, czyli jakie?

obrazy retro vintageStyl prowansalski ma duże powodzenie wśród dekoratorów wnętrz. Myślę, że obecnie bardzo wiele osób ma coś w domu właśnie z tego stylu. 🙂

Styl prowansalski ma bardzo jasną kolorystykę: najczęściej jest łączony z bielą, szarością i kolorami pastelowymi (róż, fiolet, żółć). Przed wyborem obrazu warto zastanowić się, jakie kolory będą dominować w Twoim mieszkaniu. Wymiary obrazu także mają znaczenie.

Obrazy dekoracyjne w stylu prowansalskim mają być dodatkiem do wnętrza salonu czy kuchni, a nie głównym przedmiotem, który skupia całą uwagę. W tym stylu nie można przesadzać, więc uważam, że wymiary 40×50 cm to maksimum, jakie możemy tu uwzględnić. 

Wśród dodatków dominują rzeczy naturalne, np. kwiaty, zioła, kosze plecione lub elementy drewna. W stylu prowansalskim ma być przytulnie, łagodnie i sielankowo.

Jeśli chodzi o obrazy ozdobne retro na płótnie w stylu prowansalskim, to na pewno możesz spotkać pejzaże, kwiaty w dzbanku lub na łące, naczynia porcelanowe (martwą naturę), itp. Istotne jest to, aby było naturalnie i subtelnie. Obraz prowansalski warto obramować w drewnianą ramę (np. w kolorze bieli lub szarości). Ze względu na tematykę, obrazy prowansalskie bardzo dobrze prezentują się w kuchni lub jadalni. Można je także powiesić w salonie. 

Ponadczasowe obrazy retro

obrazy retro vintage

Obrazy retro charakteryzują ponadczasowość. Coś, co nie jest już modne wraca z podwójną siłą i oczywiście ma swój oryginalny styl. 🙂

Obrazy do salonu stylowego retro przedstawiają m.in. ludzi, motocykle, aparaty fotograficzne lub rowery z przeszłości. Na pewno dają też dużo do myślenia, bo sprawiają, że czas się zatrzymał i nadal jest to ciekawe.

Kolorystyka retro jest zazwyczaj jasna i ma wesoły akcent. Jeśli chciałbyś zamówić obraz w stylu retro, to zapraszam Cię do kontaktu (oferta malarstwo). Polecam Ci także odwiedzić sklep antyczny, gdzie są gotowe do obejrzenia stylowe obrazy dekoracyjne do salonu

Co to jest styl vintage?

obraz vintage retroStyl vintage można spotkać w modzie, kulturze i sztuce. Jest to łączenie dwóch różnych epok w jedną stylizację. W kontekście domu lub mieszkania, stylizacja vintage polega na wprowadzeniu starej rzeczy do nowego wnętrza.

Warto wiedzieć jak łączyć epokę starą z nowoczesnością, aby uniknąć niechcianego efektu. Jeśli chodzi o obrazy vintage, to możesz zamówić taki obraz lub kupić w sklepie antycznym. Styl vintage generalnie charakteryzuje się przecieranym, postarzanym tłem. Tematyka obrazów w tym stylu jest bardzo różna i nie ma co do tego ograniczeń. 

obrazy retro vintage

Wiadomo, że vintage ma być schludny i elegancki, choć ekspresjonistyczne lub obrazy o tematyce industrializmu też są zaliczane do tego stylu. Ważne, aby miały coś z tamtej epoki. Najczęściej możesz spotkać obrazy z różnymi wzorami architektonicznymi.

W stylu vintage można zobaczyć m.in. topografię na płótnie. Topografia vintage przedstawia postarzane litery o różnych czcionkach. Topografia we wnętrzach jest dzisiaj bardzo popularna, ponieważ oddaje pewne istotne dla rodziny hasła. 

Jeśli chodzi o kolorystykę obrazów w stylu vintage, to rzecz gustu. Ja osobiście bardzo lubię pastelowe kolory, więc kwiaty na płótnie w moim mieszkaniu na pewno by zagościły 🙂 

Jeśli jesteś zainteresowany obrazem na zamówienie, to zapraszam Cię do kontaktu. Możesz także skorzystać z oferty sklepu antycznego, który posiada takie obrazki retro.

Obrazy dekoracyjne w stylu prowansalskim, retro i vintage do salonu
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *