Porowneo.pl – kalkulator ubezpieczenia on-line – oblicz cenę polisy samochodowej w tym momencie!

Ile zapłacę za ubezpieczenie samochodu, jeśli zdecyduję się na zakup online? Możesz to szybko sprawdzić. Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie porównywarki cen ubezpieczeń. Intuicyjne w obsłudze narzędzie podbija serca kierowców!

W przeszłości, aby zapłacić za polisę ubezpieczeniową, należało wybrać się do biura towarzystwa ubezpieczeniowego lub skorzystać z usług agencji ubezpieczeń. Oba rozwiązania miały swoje dobre i złe strony. Rynek ubezpieczeń nigdy nie znosił próżni. W związku z tym zawsze można było wybrać spośród wielu firm oferujących podobne usługi. Aby dokonać selekcji, można było oczywiście obejść lub obdzwonić wszystkie. Kto jednak miałby na to czas? Pozostawało dokonywanie wstępnej oceny na podstawie pobieżnie zebranych danych, rekomendacji znajomych lub przekazów reklamowych, których byliśmy niemymi odbiorcami. Żadna z tych dróg nie gwarantowała nam, że wybraliśmy na podstawie obiektywnych kryteriów.

Kim jest agent?

Trudno uwierzyć, że nasz los mógł znacząco odmienić agent ubezpieczeniowy. Oczywiście, teoretycznie mieliśmy szansę, że przyniesie nam zmianę na lepsze. Jako przedstawiciel wielu towarzystw ubezpieczeniowych, agent mógł przygotować dla nas najkorzystniejszą ofertę, która bezbłędnie wpisałaby się w nasze potrzeby. Czy jednak rzeczywiście tak było zawsze? Otóż na rynku nigdy nie brakowało osób, które rzetelnie wywiązywały się z obowiązków, a co za tym idzie lojalnie wobec klienta, przedstawiałyby mu najlepszą, dostępną ofertę. Jednak czarna owca w rodzinie agentów nie była niczym niespotykanym. Zdarzało się, że mniej uczciwi wobec dokonujących zakupu przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, zamiast przedstawić nam opcję najkorzystniejszą dla nas, prezentowali raczej tę, która wiązała się z największym zyskiem dla nich. Często przy okazji kusząc nas zakupem dodatkowych polis, rozszerzaniem pakietów, a także ubezpieczaniem rzeczy materialnych i niematerialnych, których ubezpieczać nie mieliśmy wcześniej zamiaru.

Jeśli dodamy do tego sporo zawirowań dotyczących samych ubezpieczeń, obraz staje się mglisty a najprostsza droga do osiągnięcia celu trudna do rozpoznania. Na szczęście, w dobie powszechnego dostępu do internetu oraz coraz większej popularności nowoczesnych technologicznie rozwiązań nie musimy poświęcać mnóstwa czasu na samodzielne poszukiwania najtańszych rozwiązań. Nie musimy też zdawać się na łaskę i łut szczęścia w wyborze pośrednika.

Porównywarka cen ubezpieczeń

W sukurs klientom towarzystw ubezpieczeniowych przychodzą porównywarki cen. Na każdej takiej stronie można znaleźć niezwykle użyteczny kalkulator ubezpieczenia on-line. Posługując się przykładem kalkulatora dostępnego na stronie porowneo.pl, możemy z łatwością przeanalizować proces wyboru oraz zakupu ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Jesteśmy w stanie zrealizować transakcję wygodnie i w momencie, w którym to my mamy na to czas, a nie w godzinach pracy pośrednika.

Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczeń?

Zacznijmy od początku. Najpierw należy podać podstawowe dane na temat swój oraz pojazdu, który zamierzamy ubezpieczyć. W przypadku samochodów istnieje kilka czynników, o które nieodmiennie pytają ubezpieczyciele. W zależności od udzielonej odpowiedzi ubezpieczyciel będzie określał ryzyko związane z udzieleniem nam polisy. Jak nietrudno się domyślić im wyższe ryzyko, tym cena ubezpieczenia będzie rosła. Wśród danych, które musimy podać, z pewnością znajdzie się marka samochodu, wiek pojazdu, moc silnika itp. W ramach procesu weryfikacji zapytania z pewnością zostaniemy poproszeni o udzielenie informacji na swój temat jako właściciela pojazdu. Wpiszemy w tym przypadku dane dotyczące np. okresu, w którym mamy prawo jazdy oraz miejsca zamieszkania.

Zakup ubezpieczenia w trzech krokach: sprawdź, zdecyduj i zapłać

Ponieważ ubezpieczając auto mamy do wyboru kilka rodzajów polis, określimy także jakiego ubezpieczenia szukamy. Czy jest to obowiązkowe OC, czy też może chcielibyśmy swoją ochronę wzmocnić np. o pakiety AC, NNW czy Assistance. Wypełnienie formularza nie zajmie nam więcej niż kilka do kilkunastu minut. Na podstawie zaprezentowanych danych porównywarka mająca dostęp do najbardziej aktualnych ofert ubezpieczycieli wygeneruje nam ich przejrzyste zestawienie. W zależności od tego, czy wybieramy najprostszą opcję z pakietem OC, czy też wersje innych ubezpieczeń będziemy musieli dokonać analizy kilku czynników. Dla ubezpieczenia OC warto koncentrować się jedynie na cenie, ponieważ zakres ochrony jest ustalony odgórnymi przepisami. W związku z tym niezależnie od ceny ochrona zawsze będzie identyczna. Nie zyskamy nic, płacąc więcej. To zasadnicza różnica pomiędzy tym ubezpieczeniem a pozostałymi. W ich przypadku cena często idzie w parze z jakością. Jednak aby się o tym przekonać, warto pochylić się nad otrzymanym zestawieniem.

Jeśli po namyśle wybraliśmy już najlepszą dla nas opcję, w której cena adekwatnie do jakości zapewnia nam ochronę, jakiej oczekujemy, możemy sfinalizować transakcję. Nie ma potrzeby dalszego przechodzenia na stronę ubezpieczyciela, którego ofertę wybraliśmy. Możemy dokonać zakupu bezpośrednio na porowneo.pl, w razie potrzeby korzystając z pomocy konsultanta.

1 thought on “Porowneo.pl – kalkulator ubezpieczenia on-line – oblicz cenę polisy samochodowej w tym momencie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *