Rysunek kredkami Koh-i-noor Hardtmuth Polycolor 36

Kredki Koh-i-noor Hardtmuth Polycolor 36 w drewnianej kasetce to moje pierwsze poważne kredki, które spodobały mi się od samego początku. Mimo, że po nich testowałam już kredki niemieckiego producenta Faber-Castell albo od firmy Derwent, to i tak lubię do nich wracać. Dzisiaj napiszę Ci, dlaczego warto zainwestować w te kredki. 

Tutaj możesz obejrzeć filmik i poznać moją opinię na temat tego zestawu:

Kredki Koh-i-noor Hardtmuth Polycolor 

kredki koh-i-noor polycolor w drewnianej kasetceZanim zaczęłam pracować tymi kredkami, to wcześniej uzywałam kredek od RENESANS i szczerze powiem, że nie zachwyciły mnie swoją jakością.

Kredki miały słabą pigmentację i ogólnie ciężko było cokolwiek cieniować w rysunku. Moje rysunki były blade i bez wyrazu, dlatego przestałam rysować kolorowe rysunki, bo efekty nie wychodziły mi takie, jakie chciałam.

Aż w końcu na pomoc przyszły kredki Koh-i-noor, które wzbudziły chęć do dalszego tworzenia. I jeśli myślicie, że to umiejętności decydują o efektach pracy, niż narzędzia, to jesteście w małym błędzie. 🙂

Oczywiście kredki nie są magicznymi różdżkami dzięki którym zrobiłam szybki progres, a moje rysunki nagle stały się ładniejsze. To wszystko wymaga pracy i szlifowania talentu. Natomiast kredki Koh-i-noor dały mi większe możliwości. 

Kredki od czeskiego producenta mają dobrą pigmentację, co powoduje lepsze krycie. Nie są twarde, więc można nimi swobodnie cieniować. 

Ile kosztują kredki Koh-i-noor Polycolor?

Kredki dostałam w prezencie, ale z tego co się orientuję, to zestaw 36 sztuk w drewnianym opakowaniu kosztuje około 180 zł. Drewniana kasetka jest dla mnie bardzo praktyczna. Kredki są poukładane i wygodniej jest mi odnaleźć odpowiedni kolor.

Możecie też kupić w sklepach internetowych kredki w metalowej kasetce, które kosztują ok. 130 zł. Tutaj możesz kupić taki zestaw. 🙂

Sklepy plastyczne oferują także pojedyncze sztuki kredek, więc jeśli chcesz na początku zakupić kilka kredek, aby je przetestować, to nie będzie problemu. 

Rysunek kredkami Koh-i-noor Polycolor

szkic kobiety ołówkiem

Przejdźmy do praktyki. Przygotowałam sobie kredki Koh-i-noor oraz sketchbook Canson o gramaturze 100 g/m2. Postanowiłam narysować kobietę o ciemnej karnacji z turbanem na głowie. 🙂

Na początku naszkicowałam ołówkiem postać. Jeśli dopiero zaczynasz rysować portrety, to zachęcam Cię, abyś wydrukował sobie zdjęcie modelki i dokładnie mierzył proporcje. Z pamięci portretów raczej nie da się rysować w początkowych etapach nauki. 

Do rysunku naszykuj sobie zwykłą standardową gumkę do wymazywania oraz gumkę w ołówku. Gumka w ołówku pozwoli Ci także rozjaśnić najdrobniejsze szczegóły w rysunku. Polecam Ci gumkę w ołówku od Faber-Castell. Używam ją bardzo długo i świetnie się sprawdza w praktyce. 🙂

W kolejnym etapie pokolorowałam rysunek kredkami. Na początku kolorowałam lekko, aby nanieść jeszcze dodatkowe warstwy kredek. 

W zależności jaką gramaturę papieru wybierzecie możecie osiągnąć inny efekt krycia. Spróbuj wykonać rysunek np. na papierze o gramaturze 70 g/m2, 100 g/m2 oraz 180 g/m2. 

kredki koh i noor polycolor test

Zestaw kredek Koh-i-noor Polycolor mają w zestawie szeroki wybór kolorów. Znajduje się tutaj wiele odcieni żółci, czerwieni, koloru niebieskiego, dwa ołówki, kolor biały i przydatny do portretów – kolor cielisty. 

Kredki bardzo fajnie się ze sobą łączą, także można nimi robić ciekawe przejścia tonalne. Próbowałam rozmazywać kredki wiszerem i muszę przyznać, że przeszły test pozytywnie.

Brąz przydaje mi się do malowania cieni w niektórych miejscach portretu. 

Podczas temperowania kredki nie łamią się. Ja akurat używam standardowej (ręcznej) temperówki i póki co sprawdza się nienagannie. 🙂

Generalnie kredki mogą używać osoby początkujące, ale także profesjonaliści. Widziałam sporo prac różnych autorów wykonanych tymi kredkami i efekty są bardzo bardzo świetne. Myślę, że nie należą też do drogich kredek. W skrócie podsumowując – warto w nie zainwestować. 

Jeśli już przetestowałeś kredki Koh-i-noor Polycolor, to podziel się swoją opinią w komentarzu. Natomiast jeżeli nadal szukasz odpowiednich kredek w przystępnej cenie, to bardzo polecam Ci ten zestaw.

rysunek kredkami koh i noor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *