Tani zestaw do malowania farbami akrylowymi za 50 zł!

Nie każdy może sobie pozwolić na profesjonalne narzędzia do malowania obrazów. Dlaczego? Bo zazwyczaj są one drogie. Za niecałe 30 zł możemy kupić jedną tubkę profesjonalnej farby o pojemności 60 ml. A jeszcze trzeba kupić pędzel, płótno… Werniks też by się przydał. 🙂 

ile kosztuje zestaw do malowania

Dla niewymagających artystów przygotowałam dzisiaj świetny i bardzo tani zestaw, który można wykorzystać na co dzień do ćwiczeń z malarstwa akrylowego.

Jeśli więc nie dysponujesz wielkim budżetem, który możesz przeznaczyć na akcesoria malarskie, a chciałbyś malować i uczyć się technik, to zapraszam Cię do przeczytania artykułu 🙂

Płótno czy blok akrylowy? 

acrylic pad blok akrylowyBardzo długo nie lubiłam malować na bloku…  Zawsze chciałam na płótnie i na płótnie zresztą też uczyłam się malować. Na czym jest najlepiej malować?

To zależy od Twoich preferencji. Jednak biorąc pod uwagę koszty, to jedno podobrazie (najtańsze, bawełniane o niewielkich rozmiarach) kosztuje ok. 10 zł

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup bloku akrylowego. Na początku postanowiłam przetestować te tańsze, chińskiej produkcji bloki. Wybrałam blok akrylowy Phoenix o gramaturze 230. Producent na opakowaniu zapewnia, że kartki mają strukturę płótna i nie są przemakalne. 

Jedna strona kartki rzeczywiście ma strukturę płótna, ale powierzchnia nie jest chropowata, tylko bardzo wygładzona. Druga strona kartki jest gładka. Podczas malowania farba nie przebiła żadnej kartki. 

Kartki mogą się falować, ale jedynie pod wpływem dużej ilości wody na pędzlu. Dlatego najlepiej malować z kropelką wody lub po prostu samymi farbami akrylowymi. Maksymalnie można kłaść 3 warstwy farby, inaczej arkusz się faluje. 

blok akrylowy phoenixNa bloku akrylowym malowałam pędzlami, szpachelkami oraz gąbką. Żadne z narzędzi nie zniszczyło i nie podziurawiło kartki, więc wielki plus dla chińskiego Phoenix’a. 🙂

Blok akrylowy Phoenix 230 g przy formacie A4 kosztuje ok. 10 zł i zawiera 10 arkuszy papieru. Jak za taką cenę, to polecam każdemu kupić, kto chciałby poćwiczyć sobie techniki malarskie. 

A więc podsumowując przy cenie 10 zł masz aż 10 obrazów i 10 ćwiczeń z malarstwa. Moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja, niż miałbyś płacić 10 zł za jedno małe płótno. 

Pędzle do malowania akrylami Phoenix

pędzle phoenix

Dla mnie dobry pędzel to taki, który po pierwsze – nie gubi włosia, a po drugie – skuwka nie odkleja się od trzonka. Do tej pory pędzle z Phoenixa nie sprawiały dla mnie problemu, ale biorąc pod uwagę chińską jakość – przy dłuższym użytkowaniu mogą się w końcu rozpaść. 😀 

Pamiętaj o tym, aby po każdym użytkowaniu wyczyścić pędzle i je osuszyć. Należy także pędzle wkładać do kubeczka włosiem do góry, aby nie były zniekształcone. Po farbach akrylowych najlepiej jest umyć pędzle ciepłą wodą z odrobiną mydła.

Istotne jest także dokładne mycie. Jeśli zostanie jakaś farba na włosiu, a potem ona zaschnie, to ciężko będzie potem takim pędzelkiem malować. 

Zestaw pędzli nylonowych Phoenix kosztuje ok. 13 zł. Zestaw zawiera trzy pędzle okrągłe oraz jeden płaski. Okrągłe pędzle są bardzo cienkie, więc służą do precyzyjnego malarstwa.

Z Phoenixa zestawów pędzli jest mnóstwo, więc możesz także wybrać zestaw grubszych pędzli. 

Przy formacie A4 nie jest koniecznie kupowanie większych pędzli. Chyba, że malujesz tło i chcesz szybko to zrobić. Jeśli jednak nie posiadasz żadnych pędzli dla artystów, to zacznij od Phoenixa. 

Malowanie pędzlem z Phoenix’a na bloku akrylowym właściwie nie różni się od malowania na płótnie. Papier jest bardziej gładki i  moim zdaniem lepiej się rozprowadza farby, niż na podobraziu. 

Farby akrylowe Madisi

zestaw farb akrylowych madisi

Lepsze od Phoenixa moim zdaniem są farby akrylowe Madisi. Jeśli chodzi o cenę, farby akrylowe Phoenix 100 ml kosztują ok. 7-8 zł (w promocji możesz je kupić nawet za 5 zł). Natomiast farby akrylowe Madisi 75 ml kosztują 5- 7 zł

Jeśli chodzi o jakość tańszych produktów, to lepiej jest zainwestować w Madisi. Mają one lepsze krycie i nie są tak wodniste, jak Phoenix. 

Tutaj napisałam recenzję o farbach Madisi. 

Mimo wszystko, 8 zł za tubkę farby to jest bardzo mało, więc wystarczy, że kupisz 3 lub 4 sztuki farb z podstawowymi kolorami, a masz gwarancję, że zamalujesz całe 10 arkuszy bloku akrylowego. 🙂

Tani zestaw do malowania farbami akrylowymi

A więc podsumowując:

  • blok akrylowy kosztuje 10 zł
  • pędzle kosztują 13 zł
  • farby (5 szt) kosztują 25 zł

Cały zestaw kosztuje Cię 48 zł. W zależności gdzie będziesz kupować produkty do malowania, ceny mogą się różnić. Mam nadzieję, że niska cena takiego zestawu do malarstwa zmotywowała Cię do tworzenia. A może już niedługo będziesz mógł sobie pozwolić na tubkę farby za 50 zł? 🙂 

1 thought on “Tani zestaw do malowania farbami akrylowymi za 50 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *